Modny „eklektyzm” w wyposażeniu wnętrz

Modnym stylem i rozwiązaniem w aranżacji wnętrz jest w ostatnim czasie eklektyzm. Daje on swobodę w aranżacji wnętrza, nie liczą się tu żadne stylistyczne reguły a jedynie dobry gust i intuicja. Jak więc możemy sprawić, aby nasze wnętrze było eklektyczne?

Eklektyzm polega na łączeniu ze sobą wielu stylów jednocześnie. Elementy nowoczesne łączymy z klimatem retro, stare miesza się z nowym itd. Takie połączenia są efektem nowej jakości w naszych wnętrzach. Nie musimy trzymać się żadnych ściśle określonych reguł, jednak ważne jest zachowanie pewnej harmonii podczas dobierania odpowiednich mebli i dodatków dekoracyjnych.

Sprawdzonym i efektownym zabiegiem jest tworzenie kontrastowych połączeń mebli i dodatków. Idealnym eklektycznym zestawieniem może okazać się połączenie klasycznej, pikowanej sofy z nowoczesnym, srebrnym stolikiem kawowym. Podobnie możemy połączyć klasyczny fotel z elegancką i nowoczesną lampą.

Eklektycznego wnętrza w łatwy sposób możemy spróbować w swojej kuchni. W kuchni rustykalnej idealnie komponować się będą elementy ze stali nierdzewnej, zaś w nowoczesnej wykorzystajmy takie elementy jak chlebak w stylu vintage, zdobione garnki, drewniane deski do krojenia czy też wagę retro.

O eklektyzm wcale nie jest tak trudno. wystarczy trochę kreatywności i wytrwałości. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *